EVDE SAĞLIK HİZMETLERİ
EVDE SAĞLIK HİZMETLERİ
06 Ekim 2016 Perşembe - 15:53
A1
A2
A3
A4
hemen-paylas sayfayı-yazdir
evde-saglk-hzmetler

EVDE SAĞLIK HİZMETİ NEDİR?

EVDE SAĞLIK HİZMETİ NEDİR?


     Sürekli hastalık, kaza, ve  ameliyat gibi sebeplerle hareket etme kabiliyetini sürekli veya geçici olarak  kaybetmek suretiyle, yatağa bağımlı olmak zorunda kalan hastalara, gerekli olan tıbbi hizmetlerin  evlerinde ve kendi aile ortamlarında verilmesi işlemleri evde sağlık hizmetleri olarak ifade edilir. Ev ortamında gerçekleştirilmesi mümkün olamayan tomografi çekimi vs gibi işlemler  için hastanın hasta nakil aracı ile evinden alınarak hastaneye götürülüp tekrar evine getirilmesi işlemleri de evde sağlık hizmetleri kapsamında değerlendirilmektedir.
 

EVDE SAĞLIK HİZMETİ KİMLER TARAFINDAN VERİLİR?


     Evde Sağlık Hizmetleri hastaneler bünyesinde kurulan Evde Sağlık Hizmet Birimleri tarafından mesai saatleri içinde ve randevu esasına dayalı olarak verilir.
 

EVDE SAĞLIK HİZMETİ İÇİN NEREYE MÜRACAAT EDİLİR?

 

     Evde Sağlık Hizmetlerinden yararlanmak isteyen vatandaşlarımızın  öncelikle bağlı oldukları Aile Hekimine müracaat etmeleri gerekmektedir. Ancak; hastanelerin Evde Sağlık Hizmet Birimlerine, Toplum Sağlığı Merkezlerine ve Sağlık Müdürlüğü Evde Sağlık Hizmetleri Koordinasyon Merkezinin 4443833 numaralı telefonuna doğrudan müracaat edilebilmektedir.
Etiketler : 444 3833,

uyariUyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Yorumlar
Yeni Yorum Ekle
(0) Yorum Yapıldı
Henüz bir yorum eklenmedi.